GNOBSD برای OpenBSD

اگر برای شما نصب FreeBSD به صورت متنی کا رسخت وعجیبی است و اگر با دنیای لینوکس سر و کا ردارید و با نصب بوسیله متنی آشنایی ندارید و آن را پیچیده می دانید , اگر برای یک بار OpenBSD را که به عنوان غول امنیت  دنیای  سیستم عامل ها می شناسند نصب کنید , نصب FreeBSD و سایر لینوکس هایی که  به حالت متنی نصب می شوند را ترجیح می دهید .

OpenBSD دارای نصب عجیب و غریب ریادی است  و نصاب آن برای آکثر کاربران ناآشنا  می باشد . مخصوصا نسخه های قبل از 4.6 .

می دانیم که OpenBSD را به عنوان امن ترین سیستم عامل دنیا می شناسند و تیمی که بر روی این پروژه کار می کنند تمام تلاش آنها در این است که امن ترین سیستم عامل را عرضه کنند . تمام توان این گروه بر ساختن امن ترین سیستم عامل در دنیای سیستم عامل ها می باشد.

در جایی شنیده نشده است که server ی که از OpenBSD استفاده می کند هک شده باشد . پایداری OpenBSD از FreeBSD نیز بیشتر می باشد.


اخیرا یک گروه در آلمان برای کسانی که دوست دارند OpenBSD را امتحان کنند ولی با روش نصب عجیب و غریب آن آشنایی ندارند و برای نصب محیط گرافیکی آن دوست ندارند یک عالمه مقاله بخوانند و برای فعال کردن کارت شبکه آن دوست ندارند راه های عجیب و غریب را بروند یک OpenBSD  به نام GnoBSD ساخته اند که به صورت یک دی وی دی  live می باشد و شما وارد محیط گرافیکی OpenBSD می شود و سپس بوسیله یک نصاب گرافیکی می توانید این سیستم عامل پرقدرت را بر روی سیستم خود نصب کنید .

پس از نصب شما وارد محیط Gnome می شود . همراه با نصب تعداد زیادی از بسته هایی که شما به آن احتیاج دارید نصب خواهد . مانند Mplayer  و Firefox

در هنگام نصب خیلی از قطعات شما شناخته خواهد شد و نصب می گردند و احتیاج به دستکاری زیادی نمی باشد .

این پروژه در  ابتدای راه است و حتما کاستی هایی دارد.

اگر دوست دارید OpenBSD را امتحان کنید GnoBSD را از دست ندهید.

این هم تصویری از محیط گرافیکی این سیستم عامل.