GNOBSD برای OpenBSD

اگر برای شما نصب FreeBSD به صورت متنی کا رسخت وعجیبی است و اگر با دنیای لینوکس سر و کا ردارید و با نصب بوسیله متنی آشنایی ندارید و آن را پیچیده می دانید , اگر برای یک بار OpenBSD را که به عنوان غول امنیت  دنیای  سیستم عامل ها می شناسند نصب کنید , نصب FreeBSD و سایر لینوکس هایی که  به حالت متنی نصب می شوند را ترجیح می دهید .

OpenBSD دارای نصب عجیب و غریب ریادی است  و نصاب آن برای آکثر کاربران ناآشنا  می باشد . مخصوصا نسخه های قبل از 4.6 .

می دانیم که OpenBSD را به عنوان امن ترین سیستم عامل دنیا می شناسند و تیمی که بر روی این پروژه کار می کنند تمام تلاش آنها در این است که امن ترین سیستم عامل را عرضه کنند . تمام توان این گروه بر ساختن امن ترین سیستم عامل در دنیای سیستم عامل ها می باشد.

در جایی شنیده نشده است که server ی که از OpenBSD استفاده می کند هک شده باشد . پایداری OpenBSD از FreeBSD نیز بیشتر می باشد.


اخیرا یک گروه در آلمان برای کسانی که دوست دارند OpenBSD را امتحان کنند ولی با روش نصب عجیب و غریب آن آشنایی ندارند و برای نصب محیط گرافیکی آن دوست ندارند یک عالمه مقاله بخوانند و برای فعال کردن کارت شبکه آن دوست ندارند راه های عجیب و غریب را بروند یک OpenBSD  به نام GnoBSD ساخته اند که به صورت یک دی وی دی  live می باشد و شما وارد محیط گرافیکی OpenBSD می شود و سپس بوسیله یک نصاب گرافیکی می توانید این سیستم عامل پرقدرت را بر روی سیستم خود نصب کنید .

پس از نصب شما وارد محیط Gnome می شود . همراه با نصب تعداد زیادی از بسته هایی که شما به آن احتیاج دارید نصب خواهد . مانند Mplayer  و Firefox

در هنگام نصب خیلی از قطعات شما شناخته خواهد شد و نصب می گردند و احتیاج به دستکاری زیادی نمی باشد .

این پروژه در  ابتدای راه است و حتما کاستی هایی دارد.

اگر دوست دارید OpenBSD را امتحان کنید GnoBSD را از دست ندهید.

این هم تصویری از محیط گرافیکی این سیستم عامل.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.